Megalakulásának negyedszázados jubileumát ünnepelte szombaton Kaposváron a Rákbetegek Országos Szövetségének Viktória Klubja, mely 25 éve fogja össze, támogatja és segíti a mellrákban megbetegedetteket.

Az emlődaganatos megbetegedések száma Magyarországon évről évre nő, a statisztikák szerint minden nyolcadik-tizedik nőt, ráadásul egyre fiatalabb korosztályokat fenyeget a kór. A legveszélyeztetebbek az 55 és 65 év közöttiek, azonban a kétévente esedékes szűrés sokat segíthet a megfelelő idejű diagnosztizálásban. Erre azonban még mindig sokan nem mennek el, ahogyan a havi önvizsgálatot sem végzi el a magyar nők nyolcvan százaléka, pedig az esetek majd kilenctizedénél így derül ki a betegség.
– Sokkal többet kellene foglalkozniuk magukkal a nőknek – mondta Kiss Katalin klubvezető –, hiszen ha időben észreveszik a betegséget, jó eséllyel gyógyítható.

Miután minden beteg egyedi módon éli meg a betegséget, a kezelések, esetleges műtétek során-után természetesen kiemelt szerep jut a pszichés támogatásnak is, melynek köszönhetően hamarabb sikerül elfogadni a megváltozott testképet. A Viktória Klub jelenleg 42 tagot számlál, s ahogyan Szita Károly polgármester ünnepi köszöntőjében elmondta: minden olyan közösség fontos, mely nemcsak tagjainak segít, de tanácsot ad a társadalom többi tagjának is.